Aktualności

30 kwiecień 2017

Cytat dnia

Myśl o śmierci stawia nam przed oczy całe nasze życie i przypomina, że zabawy i rozrywki zamienią się w chwili zgonu w gorycz, że wtedy grzechy okażą się dla duszy jadowitym wężem.
Św. Jan Maria Vianney
 18 kwiecień 2016

Zaproszenie

Zapraszam na Rekolekcje dla Świeckich w Domu Rekolekcyjnym Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem w roku 2017. Tym razem Św. Jan Maria Vianney poprowadzi nas po drogach osobistej relacji z Panem Bogiem

Rekolekcje odbędą się w dniach 28-30 kwietnia 2017 r. Warto posłuchać Mistrza tej relacji, prostego wiejskiego kapłana - Św. Jana Marię Vianney'a i próbować Go naśladować. Zaprasza - ks. Tomasz Nowak, kustosz

27 kwiecień 2015

Modlitwy o Powołania

Piękna i poruszająca modlitwa Św. Jana Marii Vianney'a. Wyłącznie dla odważnych, gotowych na wszystko, czyli po ludzku - szalonych.
Jeśli kochać - to bez ograniczeń i do końca, czyli bez końca!
 

Kocham Cię, o mój Boże, i moim jedynym pragnieniem jest kochać Cię aż do ostatniego tchnienia mego życia. Kocham Cię, o mój Boże, nieskończenie dobry, i wolę umrzeć, kochając Cię, niż żyć bez kochania Ciebie. Kocham Cię, Panie, i jedyna łaska, o jaką Cię proszę, to kochać Cię wiecznie. Boże mój, jeśli mój język nie jest zdolny mówić w każdej chwili, iż Cię kocham, chcę, aby moje serce powtarzało Ci to za każdym moim tchnieniem. Kocham Cię, mój Boski Zbawicielu, gdyż zostałeś ukrzyżowany za mnie i podtrzymujesz mnie na krzyżu z Tobą. Mój Boże, spraw, bym oddał ducha kochając Cię i czując, że Cię kocham.